Vlaganje kumaric

Zdenka  

član od: 10.10.2001

sporočila: 19

tema odprta - 22. jul 2002 10:01 | ogledi: 24.889 | odgovori: 15

Sedaj imam na vrtu veliko velikih kumaric. Svežih ne moremo vseh pojesti, pa tudi sosedje so se že preobjedli. Zanima me, kako jih naj shranim za zimo (vlaganje, zmrzovanje, ...). Pozna gdo kakšen drugačen recept za pripravo kumar?

Pa še eno vprašanje: Kako a se vložijo sladki feferoni?

Lep pozdrav in hvala za odgovore!

Zdenka

Temo je spremenil(a) Zdenka dne 22. jul 2002 10:02:06

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

22. jul 2002 10:36

Tudi jaz sem bila lansko leto pred vprašanjem kako vložiti feferone, pa mi je teta povedala svoj recept, kot za papriko, le da fefarone dobro opereš in kukaš v kisu toliko, da spremenijo barvo (1-2 minuti), daš na krpo in zložiš na tesno v kozarce, zaliješ z vrelim kisom (istim kot jih kuhaš) in zapreš zložiš v toplo deko in pustiš, da se ohladijo. Glej, da fefernone ne kuhaš predolgo. (teta me je klicala 3 x da jih le nebi razkuhala). Moji so bili ravno pravi. Ker receptov trenutno nimam pri sebi ti pošljem najkasneje jutri, tudi za kumare. Kumare poleg vlaganja tudi zmrzneš, naribane ali v kockah (za juho). Barbara Cuzak

Zdenka  

član od: 10.10.2001

sporočila: 19

23. jul 2002 9:52

Barbara hvala! Sem probala recept včeraj, upam, da sem bila uspešna. LP Zdenka! Zdenka

neznan uporabnik

25. jul 2002 8:37

Mi vlagamo kumarice takole: Male kumarice: jih opremeo posušimo, v posodi prekuhamo kis, in začimbe kakršne kaomu odgovarjajo, mi damo poper, koper, sol in nič druga. Kumarice naložimo na tesno v kozarce in na njih polijemo vrelo mešaanico, zapremo kozarce in v oddejo z njimi. Velike kumare: Olupimo narežemo na kocke ter jih polijemo z vrelo mešanico kisa. Takšne kumare so za med solate, za kislo kumarično-krompirjevo omako pozimi. Dober tek ! margita prevalnik

Zdenka  

član od: 10.10.2001

sporočila: 19

26. jul 2002 7:53

Kakšno mešanico kisa narediš Kakšno je razmerje voda - kis, da ne bo prekislo LP Zdenka

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

26. jul 2002 11:10

Začimbe : sladkor, sol in gorčična semena (kot Etine kumare)(poskusi ti ne bo žal, mi smo včasih dajali od hrena trtnih listov koprca in itd. ampak gorčična semena so najbolj in obvezno sladkor) kis pa mislim da 3 dcl, 7 dcl vode poskusi mora biti malce bolj kislo kot za solato, saj toplota "zamori" kislost. Kumare umij s krtačko zloži v kozarce, dodaj nekaj zrn (cca. 10-20) in zalij z vrelim kisom zapri in daj v toplo pečico (ne preveč) obrnjene na glavo, povečaj na sto stopinj dokler ne vidiš mehurčkov plavati na vzgor ugasni pečico in odpri, da se na hitro ohladi. Ali pa ko zaliješ s kisom hitro zloži v kartonasto škatlo visokih robov en kozarec ob drugem in ovij iz vseh strani kozarce s deko. (zakaj kozarec obrneš - babica pravi, da tako najlažje preveriš ali si kozarec res dobro zaprl) Barbara Cuzak

hana039  

član od: 3.6.2002

sporočila: 87

26. jul 2002 20:39

Pozdravljeni, tu pa je moj recept, preizkušen, za 15 kozarcev kislih kumaric: kumarice očistiš in fino obrišeš ter jih na tesno zložiš v kozarce, ki si jih prej steriliziral v mikrovalovki ali pa v pečici. Pripraviš 18 jogurtovih kozarčkov vode, 8 jog. kozarčkov kisa za vlaganje, 4 velike žlice soli, 4 velike žlice sladkorja - to prevreš in zaliješ kumarice v kozarcih. Še prej pa kumaricam dodaš tudi koprc, šalotko in cela poprova zrna. Pravtako pa se lahko pripravijo malo večje kumarice, ki so ravno malo "ušle", se lepo operejo in naribajo skupaj s kožo, porazdelijo v kozarce z dodatkom začimb, pa je tu kumarična solata za zimske dni. Dobro in zdrži do drugega vlaganja... Kar pogumno. Prijazen pozdrav! Tanja Tanja Križaj

neznan uporabnik

29. jul 2002 8:33

Dobrop ponedeljkovo jutro, ravno v soboto sem vložila 8 kg kumaric po naslednjem receptu (mešanica je precej kisla, ker ima naša družina takšne rada), 1l kisa, 1l vode (prvotni recept je 3 dcl kisa, 7 dcl vode), 3 rezane žlice soli, 2 žlički sladkorja, šalotka in že pripravljana mešanica začimb. Oprane in osušene kumarice zložiš v kozarce, dodaš šalotko, 1 žličko mešanice in zaliješ z vrelo mešanico, pokriješ in zaviješ ter počasi ohlajaš. Pa dober tek in prijeten poletni dan Vesna SKol VEsna SKol

neznan uporabnik

29. jul 2002 10:51

Meršanico za kumarice je v razmerju 2:1 (2 l vode, 1 l kisa) margita prevalnik

neznan uporabnik

29. jul 2002 11:58

Kako se v mikrovalovki sterilizira kozarce za vlaganje? LPP

neznan uporabnik

29. jul 2002 14:47

Za vlaganje kumaric poznam dober recept, ki ga lahko tudi praktično predstavim vsem gospodinjam. Predvsem pa je važno s katerega konca kumarico vložimo, da gre vse skupaj lažje. Gospodinje bodo srečne vso zimo. Milan Perlič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti